Mihai Albu a făcut primele declarații după nunta sa cu Elena Nechifor. Celebrul designer de pantofi a vorbit despre ziua cea mare, dar și despre aspectele mai puțin plăcute ale evenimentului.
Deși totul a fost organizat cu atenție la detalii, Mihai Albu a mărturisit că, din punct de vedere financiar, nunta nu a fost chiar un succes. „A fost nuntă cu dar, dar nu am ieșit foarte bine. Asta e, nu contează. Am avut multe cheltuieli de acoperit”, a spus el.
Potrivit acestuia, au fost invitate 150 de persoane, însă la petrecere au ajuns doar 130. Lipsa a 20 de invitați a fost resimțită nu doar emoțional, ci și financiar. „Țin mult la detalii, mai ales la locație. Fiind arhitect la bază, am vrut ceva care să mă reprezinte”, a explicat Albu, potrivit Spynews.
În interviu, designerul a vorbit cu emoție despre relația cu Elena, femeia care i-a fost alături în cele mai grele momente: „Suntem împreună de aproape trei ani. Am trecut prin multe, probleme cu familia, cu sănătatea. Ea mi-a fost sprijinul meu total. Căsătoria a fost un pas firesc.”
Fiica sa, Mikaela, a fost prezentă la nuntă și a purtat o ținută creată de mama sa, Iulia Albu, în timp ce pantofii au fost semnați chiar de tatăl ei.
Ascultă Digi FM Live, pentru cele mai noi știri, la fiecare 30 de minute.
Ca să știi!
Puteţi urmări Știrile Digi FM şi pe Google News şi WhatsApp!