AUR a ieșit din sală înainte de votul pentru Guvernul Veștea. George Simion: „Nu mai putem sta cu coloana îndoită, să fim conduşi de nişte trădători”
Preşedintele AUR, George Simion, a anunţat, luni seară, în plenul reunit al Parlamentului, la învestirea Cabinetului Veştea, că AUR "nu trădează", iar toţi cei din sală care nu sunt ''trădători'' vor părăsi încăperea.