Acum la Digi FM ROBIN THICKE FT TI AND PHARELL - Blurred Lines

Michelle Obama, despre zvonurile de divorț: "Am ales să fac ceea ce era mai bine pentru mine, nu ceea ce trebuia să fac"

Barack și Michelle Obama
Barack și Michelle Obama / Foto: Profimedia

Fosta primă doamnă a Statelor Unite, Michelle Obama, a declarat că în prezent dorește să facă ''ceea ce e mai bine'' pentru propria persoană, pe fondul zvonurilor despre un posibil divorț, apărute după absența sa din ultimele luni de la evenimente importante.

În podcastul ''Work in Progress'', în care a vorbit cu actrița Sophia Bush, Michelle Obama a declarat că după opt ani petrecuți la Casa Albă alături de soțul său, fostul președinte american Barack Obama, și în condițiile în care cele două fiice ale cuplului sunt acum adulte, deține controlul asupra propriului program și poate să ia decizii pentru propria persoană.

''Aș fi putut lua multe dintre aceste decizii cu ani în urmă, dar nu mi-am oferit această libertate. Chiar și în condițiile în care îmi las copiii să își trăiască propriile vieți, poate că folosesc viețile lor drept scuză pentru faptul că n-am putut face ceva anume'', a spus ea.

Acum, când situația s-a schimbat, ''am ales să fac ceea ce era mai bine pentru mine, nu ceea ce trebuia să fac, nu ceea ce credeam că alții vor ca eu să fac'', a mărturisit fosta primă doamnă.

Barack și Michelle Obama / Foto: Profimedia

Teama de a nu-i dezamăgi pe cei din jur ''este lucrul cu care noi, ca femei, cred că ne luptăm'', a spus Michelle Obama. ''Într-atât încât anul acesta oamenii nici măcar nu și-au putut imagina că făceam o alegere pentru mine și au presupus că eu și soțul meu divorțăm'', a adăugat ea.

Michelle Obama nu a fost prezentă la cea de-a doua învestire a președintelui Donald Trump sau la funeraliile fostului președinte Jimmy Carter, în ianuarie, ceea ce a stârnit zvonuri în media și pe rețelele sociale cu privire la o posibilă distanțare de soțul ei.

''Încă găsesc timp să țin discursuri, să ies în lume, să lucrez la proiecte. Încă îmi pasă de educația fetelor'', a spus ea.

Fosta primă doamnă a vorbit deschis despre faptul că ambițiile politice ale lui Barack Obama și timpul petrecut de acesta în Biroul Oval au pus la grea încercare căsnicia lor, scriind în cartea sa, ''Becoming'', că acestea au dus la singurătate și epuizare.

Potrivit NBC News, citat de Agerpres, Michelle Obama a subliniat în podcast că dorește să reflecteze asupra modului în care obișnuia să-și petreacă timpul liber și să se întrebe: ''Cine vreau cu adevărat să fiu în fiecare zi? Cu cine vreau să iau prânzul? Cât timp vreau să stau undeva? Vreau să călătoresc?''. ''Dacă mă sună o prietenă și-mi zice: 'Hai să mergem!', pot să spun da'', a declarat fosta primă doamnă a SUA.

Michelle Obama și Barack Obama sunt împreună de 32 de ani.

Ascultă Digi FM Live, pentru cele mai noi știri, la fiecare 30 de minute.
Ca să știi!

Puteţi urmări Știrile Digi FM şi pe Google News şi WhatsApp!

Recomandări DigiFM
DAN T 2025
Petrecerea lui DanT – DJ Mix Toamnă 2025 - 9
mix maraton 2026
Maraton de muzică de Revelion 2026. Din nou, la Digi FM
bolojan invitat AUDIENTA NATIONALA
Premierul Ilie Bolojan face anunțul momentului LIVE la „Audiență...
Dmitri Peskov
Kremlinul afirmă că armistiţiul de Crăciun propus de Ucraina depinde...
Pe aceeași temă
Michelle Obama/ Profimedia
Michelle Obama spune că ea şi Barack trebuiau să se întâlnească cu Rob şi Michele Reiner în...
michelle obama (2)
Michelle Obama spune că ţara „nu este pregătită să aibă o femeie preşedinte”
Alina Gorghiu, proposed Romanian Minister of Justice, Bucharest, Romania - 14 Jun 2023
Victimele violenţei domestice nu vor mai plăti taxe de timbru la divorţ şi partaj. Vot în...
Romanian,Police,(politia,Rutiera),Car,Parked,Along,The,Street,In
Un tânăr de 26 de ani și-a dat foc în fața Spitalului de Oncologie din Timișoara, după ce...
Te-ar putea interesa și
Former President Obama Campaigns With Mandela Barnes In Milwaukee
Obama a spus că asocierea paracetamolului cu autismul de către Trump este „o violenţă...
Michelle Obama
Michelle Obama a aterizat la miezul nopții la București. Va participa la un eveniment de...
victor ponta si daciana sarbu
Ce regretă cel mai mult Victor Ponta după divorțul de Daciana Sârbu: „Cum să nu-ți reproșezi...
alina sorescu
Lucrul important la care a fost nevoită Alina Sorescu să renunțe în timpul mariajului cu...
Partenerii noștri
Digi24 Hotel din Istanbul evacuat după moartea turiștilor germani, posibil otrăviți. A murit și tatăl copiilor. Ancheta, foarte dificilă
Hotel din Istanbul evacuat după moartea turiștilor germani, posibil...
DigiSport Becali a găsit vinovatul pentru cheltuielile nejustificate ale FCSB-ului: "El crede că e deștept, dar e idiot!"
Becali a găsit vinovatul pentru cheltuielile nejustificate ale FCSB-ului...
PeRoz Mihaela Rădulescu, din nou în prim-plan, la 4 luni de la moartea lui Felix. Demnă și puternică, a strălucit într-o rochie elegantă
Mihaela Rădulescu, din nou în prim-plan, la 4 luni de la moartea lui...
Film Now Femeile superbe cu care s-a iubit Leonardo DiCaprio. De ce a fost acuzat că are o "obsesie" pentru iubite cu vârsta sub 25 de ani
Femeile superbe cu care s-a iubit Leonardo DiCaprio. De ce a fost acuzat...
Digi World Dieta Portfolio, regimul care face furori la nivel mondial. Ce este și de ce unele studii spun că reduce colesterolul precum unele medicamente
Dieta Portfolio, regimul care face furori la nivel mondial. Ce este și de...
Stirile Kanal D Prima declarație oficială a clinicii unde a murit Sara, fetița de doar 2 ani. Ce s-a întâmplat, de fapt, în cabinet: "Suntem profund marcați"
Prima declarație oficială a clinicii unde a murit Sara, fetița de doar 2...
ProFM Keith Urban, declarații după despărțirea de Nicole Kidman. Ce mărturisiri a făcut după ce a recunocut că se simțea „mizerabil”
Keith Urban, declarații după despărțirea de Nicole Kidman. Ce mărturisiri...
Digi Life Notre-Dame a găzduit prima nuntă după trei decenii. Mirele, un tâmplar care a ajutat la reconstruirea catedralei: "Cea mai frumoasă zi din viața mea"
Notre-Dame a găzduit prima nuntă după trei decenii. Mirele, un tâmplar...
Ultimele știri din matinal
pavel bartos site
Pavel Bartoș, în vizită la matinalul Digi FM: povești din culise, provocări amuzante și magia...
Ada Galeș
Ada Galeș, despre forma rară de cancer care i-a pus vocea în pericol: M-a ajutat faptul că...
denis motans
„Tati la pătrat” și un single nou: Denis (The Motans), la Digi FM – despre „Rămâi cu bine”...
zodier
Zodier & YUKA la matinalul Digi FM: de la „Sacou” la „Cioburi”, o poveste despre dragoste...
Ultimele știri
Rodica Stănoiu avere
Ce avere avea Rodica Stănoiu. Fosta ministră a Justiției încasa două pensii și deținea mai...
"Emily In Paris" - Season Five - Netflix Paris Premiere
Sylvie din „Emily in Paris” a făcut furori pe covorul roșu în Franța. Philippine...
Ukraine Agrees to ‘Core Terms’ of Peace Deal
Zelenski spune că Ucraina şi SUA ar putea organiza noi negocieri de pace în SUA în acest...
Gigi Becali
Gigi Becali, critici dure la adresa unui fotbalist de la FCSB: „Băi, cine are TikTok nu poate...