La un an după ce și-au unit destinele, Mihai Albu și Elena Nechifor par să fi găsit echilibrul în viața de familie. Cu această ocazie, soția designerului a făcut declarații sincere despre relația pe care o are cu Mikaela, fiica lui Mihai Albu din căsnicia cu Iulia Albu, explicând de ce preferă să rămână în plan secund atunci când adolescenta își vizitează tatăl.
Cei doi soți au sărbătorit recent primul an de căsnicie și au ales să marcheze momentul într-un loc cu o semnificație aparte pentru ei. În cadrul unui interviu, Elena Nechifor a vorbit și despre modul în care gestionează relația cu Mikaela. Aceasta spune că între ea și Mikaela există o relație respectuoasă și civilizată, însă nu își dorește să ocupe un rol care nu îi aparține.
„Noi avem o relație civilizată. Nu sunt mama surogat. Dacă vine la noi este strict pentru a-și vizita tatăl. Eu sunt doar o prezență pasageră, cea care eventual pune masa și strânge masa atunci când vine Mika”, a declarat Elena Nechifor.
Soția lui Mihai Albu consideră că relația dintre tată și fiică trebuie să se desfășoare firesc și că este important ca aceștia să aibă timp de calitate împreună, fără intervenția ei.
Elena Nechifor spune că evită să fie prea prezentă atunci când Mikaela vine în vizită, tocmai pentru a nu influența momentele petrecute de cei doi.
„Nu vreau să fiu prea mult prezentă între ei doi când ne vizitează”, a explicat aceasta.
Există însă și situații în care simte că este firesc să intervină. Având în vedere că este medic cu experiență în chirurgia coronariană, valvulară și arterială periferică, Elena recunoaște că își oferă sprijinul atunci când apar probleme medicale.
„Atunci când e o problemă medicală, recunosc, intervin”, a mai spus ea.
Citește și: Mihai Albu, nemulțumit de darul de nuntă: „Am avut multe cheltuieli de acoperit”
Ascultă Digi FM Live, pentru cele mai noi știri, la fiecare 30 de minute.
Ca să știi!
Puteţi urmări Știrile Digi FM şi pe Google News şi WhatsApp!