Mirabela Dauer a făcut una dintre cele mai emoționante mărturisiri din ultimii ani, vorbind despre perioada dramatică pe care a trăit-o în timpul celui de-al doilea mariaj. Artista a rememorat episoadele de violență fizică și psihică prin care a trecut și a dezvăluit că acea experiență i-a lăsat răni adânci, atât în suflet, cât și în viața de familie.
Cu o carieră impresionantă de peste cinci decenii și sute de melodii care au rămas în inimile românilor, Mirabela Dauer a preferat întotdeauna să își țină viața personală departe de lumina reflectoarelor. De această dată, însă, artista a ales să vorbească despre unul dintre cele mai dureroase capitole ale existenței sale.
Invitată în cadrul unei emisiuni, cântăreața și-a amintit cum și-a cunoscut cel de-al doilea soț, mărturisind că, la început, acesta a cucerit-o prin felul în care se purta și prin cuvintele frumoase pe care i le spunea.
„Mi-a făcut o curte extraordinară. Vorbea foarte frumos. Dar să știi că nu l-am iubit, însă i-am dăruit un copil”, a povestit artista.
În timp, relația s-a transformat într-un adevărat coșmar, iar Mirabela Dauer spune că a fost victima unor agresiuni repetate.
„Mai bătută și mai călcată decât mine nu cred că a fost nicio altă femeie. A fost un coșmar. Nimeni nu mă credea, pentru că îmi acopeream toate rănile cu farduri”, a mărturisit aceasta.
Artista a povestit că unul dintre cele mai grave incidente a avut loc înainte de divorț, când a fost agresată atât de violent încât a fost transportată cu ambulanța la spital.
„Ultima oară am fost luată cu salvarea și dusă la spital. Eram atât de tumefiată încât nici cei care mă cunoșteau nu m-au recunoscut”, a spus Mirabela Dauer.
Aceasta a dezvăluit că a fost lovită inclusiv cu fierul de călcat și că urmele acelei agresiuni sunt vizibile și astăzi.
Dincolo de violențele îndurate, Mirabela Dauer spune că una dintre cele mai mari suferințe a fost impactul pe care acea căsnicie l-a avut asupra familiei sale. Artista a mărturisit că fostul soț i-a luat copilul după despărțire, iar drama prin care trecea a afectat profund sănătatea tatălui său.
„I-am făcut foarte mult rău tatălui meu cu al doilea mariaj. Cel de-al doilea soț mi-a luat copilul. Tatăl meu a paralizat din cauza asta și chiar atunci a murit”, a spus cântăreața cu lacrimi în ochi.
Ascultă Digi FM Live, pentru cele mai noi știri, la fiecare 30 de minute.
Ca să știi!
Puteţi urmări Știrile Digi FM şi pe Google News şi WhatsApp!