Acum la Digi FM Marius Dobre JAMES MORRISON FEAT NELLY FURTAD - Broken strings

Șeful bătăuș al Poliției Bolintin Vale e în continuare în funcție. Ce spun cei de la IPJ Giurgiu (VIDEO)

Marian Costel Șerban, șeful Poliției Bolintin Vale

Nimeni din Ministerul de Interne nu pare să se sperie de demitere. Șeful de post din Bolintin Vale, care a bătut un bărbat culcat la pământ, este în continuare în funcție. Totul s-a întamplat în aprilie, iar agresiunea a fost filmată.

Public, s-a anunțat demiterea lui Marian Costel Șerban. În realitate însă, nu s-a schimbat nimic. Autoritățile au invocat condiții speciale legate de prelungirea stării de urgență.

Acesta, potrivit legii, a revenit pe funcția pe care o deținea. Este un dosar penal întocmit pe numele său pentru purtare abuzivă și se află în instrumentarea Parchetului de pe lângă Tribunalul Giurgiu. În momentul de față, ocupă funcția de șef al Poliției Bolintin Vale, iar la finalizarea anchetei se vor lua măsurile care se impun. Până atunci va rămâne în funcție, a declarat purtătorul de cuvânt al IPJ Giurgiu, Emanuela Sârbu, într-o intervenţie la Digi24.

În imaginile care l-au înfuriat pe ministrul de Interne, șeful Poliției Bolintin Vale este surprins în timp ce lovește un cetățean aflat la pământ, cu mâinile ridicate și incapabil să se apere.

Setarile tale privind cookie-urile nu permit afisarea continutul din aceasta sectiune. Poti actualiza setarile modulelor coookie direct din browser sau de aici – e nevoie sa accepti cookie-urile social media

Acțiunea avea loc la niște percheziții de la jumătatea lunii aprilie, cu privire la modul în care este respectată starea de urgență în localitate.

Și în acest caz, fără prea multe discuții, Marcel Vela anunța demiterea lui Marian Costel Șerban. Astăzi, ministrul de Interne a declarat că nu știe care este stadiul anchetei demarate la nivelul IGPR. „Atunci când va fi finalizată o să fiți informați în timp real pentru a afla sancțiunile”, a spus Vela.

Subiectele tale preferate sunt și la Știrile Digi FM. Ca să știi!

Ascultă Digi FM Live, pentru cele mai noi știri, la fiecare 30 de minute.
Ca să știi!

Puteţi urmări Știrile Digi FM şi pe Google News şi WhatsApp!

Recomandări DigiFM
Dante
Petrecerea lui DanT – DJ Mix Vara 2025
3 780x440
Digi FM - Sezon nou, de 10
woofest Vizual 3
Cu Digi FM, Bobiță dă din coadă de bucurie! Cum care Bobiță?
Lucy Guo Profimedia Images
Cum a ajuns Lucy Guo cea mai tânără miliardară ”self-made” din lume...
Pe aceeași temă
livrator strain agresat in bucuresti
Procurorii au extins urmărirea penală faţă de tânărul care a lovit un livrator din Bangladesh...
politia-masina-3-2
Adolescentă din Vrancea, amendată cu 1.000 de lei după un apel fals la 112. Fata a spus că a...
A lovit șase mașini
Un bărbat a intrat cu maşina în curtea IPJ Dolj, a lovit bariera de acces şi a avariat şase...
Vehicle,Intended,For,The,Military,Corps,Of,The,Italian,Carabinieri
Un copil de un an şi jumătate cade dintr-o maşină în mers, în Italia, după ce fratele său de...
Te-ar putea interesa și
Sarulesti,,Romania,-,September,22,,2022:,Romanian,Police,Officer.
Cea mai mare captură de cocaină de anul acesta, în România. Unde au descoperit polițiștii...
cheloo (3)
Cheloo, prima reacție după incidentul din curtea Catedralei Mântuirii Neamului: "M-am dus să...
Romanian,Police,(politia,Rutiera),Car,Parked,Along,The,Street,In
Adolescent de 16 ani din București, arestat preventiv după ce şi-a tăiat la gât fosta iubită...
Romanian,Police,(politia,Rutiera),Car,Parked,Along,The,Street,In
Un şofer este cercetat pentru tentativă la omor calificat, după ce a lovit intenţionat cu...
Partenerii noștri
Digi24 România ratează digitalizarea prin buletinele electronice. Milioane de români nu le vor mai primi gratuit. De ce s-a ajuns aici
România ratează digitalizarea prin buletinele electronice. Milioane de...
DigiSport Gigi Becali a vrut să facă un transfer și l-a sunat pe Florin Tănase. ”Băi, nea Gigi, e fotbalist!”
Gigi Becali a vrut să facă un transfer și l-a sunat pe Florin Tănase...
PeRoz Singurul regret al lui Giorgio Armani. Declarația sfâșietoare făcută cu o săptămână înainte de a se stinge din viață
Singurul regret al lui Giorgio Armani. Declarația sfâșietoare făcută cu o...
Film Now Secretele transformării lui Dwayne Johnson. Cum a înlocuit mușchii uriași cu o siluetă mult mai suplă, după ce a pierdut 27 de kg
Secretele transformării lui Dwayne Johnson. Cum a înlocuit mușchii uriași...
Digi World Clip viral cu o simulare care arată de ce poziția de siguranță poate face diferența dintre viață și moarte într-un accident aviatic
Clip viral cu o simulare care arată de ce poziția de siguranță poate face...
ProFM Enrique Iglesias, mai fericit ca niciodată. Ce a răspuns când a fost întrebat dacă Anna Kournikova e însărcinată cu al patrulea copil
Enrique Iglesias, mai fericit ca niciodată. Ce a răspuns când a fost...
Digi Life Cine este japonezul care a escaladat Muntele Fuji la 102 ani: "Am fost foarte tentat să renunţ la jumătatea drumului"
Cine este japonezul care a escaladat Muntele Fuji la 102 ani: "Am fost...
diana buzoianu, ministrul mediului
Diana Buzoianu, despre neregulile de la Romsilva: "În ulimii doi ani, 13...
Ultimele știri din matinal
bitza matinal
Bitză: „Am pierdut timp ca să fac bani, dar nu-mi pare rău. Muzica rămâne gratis în sufletul...
edsta 78aab15e-f0b1-44ca-8552-4dafea62b6ed
Edsta, românul care a cucerit America, revine în România după 24 de ani
radu jude la matinal 2025
Radu Jude, despre cum un film făcut cu un iPhone poate câștiga un Urs de Argint
alexandra stan si adi istrate la matinalul digi fm
Alexandra Stan & Adi Istrate: Povestea nebună a piesei „Aerul”
Ultimele știri
Donald Trump/ Profimedia
Trump spune că India şi Rusia par „pierdute” în „bezna cea mai adâncă a Chinei”
Angela Rayner
Vicepremierul britanic Angela Rayner și-a dat demisia după ce recunoscut că a fentat taxele...
canicula bucuresti
Cod galben de caniculă, vineri și sâmbătă, în mai multe judeţe. Vremea va continua să fie...
BEIJING, CHINA - SEPTEMBER 04: Xi Jinping (not pictured), general secretary of the Communist Party of China Central Comm
Ceasul elveţian de 14.000 de dolari al lui Kim Jong-un, luxul care ocoleşte sancţiunile. Sora...