Acum la Digi FM BRUNO MARS - Locked out of heaven

Lucian Mîndruță, EXCLUSIV la Digi FM: „Mă gândesc la oamenii intubați la ATI și îmi este groază.”

Mindruta OK after op

Pare că trăiește doar pentru a te enerva, pare că este hotărât să îți arate mereu că ceva nu miroase a bine, pare că este încăpățânat până în pânzele albe... și de cele mai multe ori așa este. Dar pentru noi, colegii lui, el este simplul, Lucian Mîndruță, colegul nostru care ne aduce halviță la birou (înainte de pandemie, bineînțeles), care ne sună să ne arate ce colț minunat din România a descoperit, care ne plimba cu bărcuță, care ne tot cheamă să dăm ture cu bicicleta, chiar dacă știe că suntem niște jurnaliști specializați în sportul degetelor pe taste și proba microfonului.

Ei bine, noi, colegii și prietenii lui Mîndruță, suntem bucuroși să anunțăm că Lucian este bine, sănătos și a scăpat întreg după o operație pe coloană, care a durat mai bine de două ore.

Vă întrebați ce a spus colegul nostru la telefon, imediat ce a ieșit din reanimare?

„Oare cum o fi pentru oamenii infectați cu COVID19, de la ATI, care stau intubați cu zilele? Eu am stat așa două ore și abia pot vorbi de răgușeală și usturime în gât”.

Lucian Mîndruță este un tip pe bune, pe care noi, echipa Digi FM ne bucurăm să-l avem întreg printre noi.

Pe scurt, după o primăvară și o vară cam statice si cam prea mult pe scaun și în casă, Mîndruță a ajuns miercuri de urgență la spital, blocat de la talie în jos, cu dureri imposibile, care îl împiedicau să stea în picioare.

La spital, după un RMN și o testare Covid, obligatorie, i s-a confirmat că are hernie de disc și o operație este iminentă.

Restul este deja istorie și citiți pe pagina lui de Facebook, unde a relatat pas cu pas operația.
Important este că intervenția a fost un succes și dr. Cristescu, neurochirurgul care l-a operat, i-a garantat că în opt săptămâni o să poată urca din nou pe bicicletă - să nu mai poată pedala a fost cea mai mare spaimă a jurnalistului.

Noi îl îmbrățișăm virtual și la telefon cu drag și abia așteptăm să ne povestească în direct întreaga aventură, la radio, începând din 7 septembrie, de la ora 16.00, când reia emisiunea la Digi FM.

Ascultă Digi FM Live, pentru cele mai noi știri, la fiecare 30 de minute.
Ca să știi!

Puteţi urmări Știrile Digi FM şi pe Google News şi WhatsApp!

Recomandări DigiFM
Dante
Petrecerea lui DanT – DJ Mix Vara 2025
Jaful-Secolului_Heroo_Banner_770x440
Oana Zamfir și Vlad Craioveanu, actori cu vocea în JAFUL SECOLULUI
victor ponta si daciana sarbu
Ce regretă cel mai mult Victor Ponta după divorțul de Daciana...
Kylian MBAPPE of Real Madrid during the UEFA Champions League, League phase, Matchday 1 football match between Real Madrid CF and Olympique de Marseille on 16 September 2025 at Santiago Bernabeu stadium in Madrid, Spain
Mbappe l-a egalat pe Thomas Muller în clasamentul istoric al...
Pe aceeași temă
Jessie J
Cântăreaţa britanică Jessie J, supusă unei noi intervenţii chirurgicale, după ce a fost...
Jude Bellingham/ Profimedia
Jude Bellingham a fost operat la umăr şi va fi indisponibil timp de aproximativ trei luni
cireșe
Ce a pățit un bărbat care a mâncat două kilograme de cireșe cu tot cu sâmburi: "Intestinul era...
Pitesti,,Arges,-,May,5:,Elena,Udrea,,Member,Of,The
Elena Udrea rămâne internată. Ce spun medicii despre starea ei de sănătate
Te-ar putea interesa și
udrea
Elena Udrea a fost operată și se află la terapie intensivă. Ce diagnostic i-ar fi pus medicii
Inter Miami CF v Toronto FC
David Beckham a suferit o intervenţie chirurgicală la încheietura mâinii drepte
Antonia/ Foto: Instagram
Antonia a fost operată. Ce mesaj le-a transmis fanilor: „Îmi este atât de dor de scenă”
Radu Drăgușin
Radu Drăgușin a trecut cu bine peste operația la genunchiul drept. S-a pozat pe patul de...
Partenerii noștri
Digi24 Bebeluș din Iași, mort după ce s-a lovit la cap într-o mașină. De ce au fost părinții condamnați la închisoare
Bebeluș din Iași, mort după ce s-a lovit la cap într-o mașină. De ce au...
DigiSport Remarcatul surpriză al lui Cristi Chivu, după 2-0 cu Ajax: "Merită toate laudele"
Remarcatul surpriză al lui Cristi Chivu, după 2-0 cu Ajax: "Merită toate...
PeRoz Cine e soția lui Robert Redford, cea care i-a stat alături până la final. În culisele mariajului cu femeia care i-a oferit o viață nouă
Cine e soția lui Robert Redford, cea care i-a stat alături până la final...
Film Now Tragediile care au marcat viața lui Robert Redford. Durerea inimaginabilă care l-a schimbat pentru totdeauna
Tragediile care au marcat viața lui Robert Redford. Durerea inimaginabilă...
Digi World Cum să-ți învingi atacurile de panică. Trucul de 15 secunde care calmează instant anxietatea, recomandat de medici
Cum să-ți învingi atacurile de panică. Trucul de 15 secunde care calmează...
ProFM Andrea Bocelli, declarații rare despre căsnicia cu Veronica Berti: „Niciodată nu ne plictisim!” Care este secretul căsniciei lor
Andrea Bocelli, declarații rare despre căsnicia cu Veronica Berti...
Digi Life Cafeneaua din serialul "Friends" va fi recreată în Times Square din New York
Cafeneaua din serialul "Friends" va fi recreată în Times Square din New...
Aleksei Navalnîi Alexei Navalny
Văduva lui Navalnîi susţine că analize făcute în străinătate arată că...
Ultimele știri din matinal
bitza matinal
Bitză: „Am pierdut timp ca să fac bani, dar nu-mi pare rău. Muzica rămâne gratis în sufletul...
edsta 78aab15e-f0b1-44ca-8552-4dafea62b6ed
Edsta, românul care a cucerit America, revine în România după 24 de ani
radu jude la matinal 2025
Radu Jude, despre cum un film făcut cu un iPhone poate câștiga un Urs de Argint
alexandra stan si adi istrate la matinalul digi fm
Alexandra Stan & Adi Istrate: Povestea nebună a piesei „Aerul”
Ultimele știri
toto dumitrescu
Expertiza INML a stabilit că Toto Dumitrescu a consumat cocaină. Procurorii cer arestarea lui...
President Trump state visit to UK
Trump, în prima zi a vizitei în Regatul Unit. Președintele SUA și soția sa, întâmpinați de...
RomaÕs Portugal coach Jose Mourinho looks during the Serie A football match between Empoli vs As Roma at the Carlo Castellani Stadium Empoli, north Italy, on September 12, 2022.
Jose Mourinho va fi noul antrenor al echipei Benfica Lisabona, anunţă televiziunea portugheză
Jardin des plantes botanical garden and museum, Paris, France. Jardin des plantes Park and museum, Paris, France
Aproape șase kilograme de aur, furate din colecţiile Muzeului Naţional de Istorie Naturală din...