Keanu Reeves și Alexandra Grant formează unul dintre cele mai admirate cupluri de la Hollywood. Cei doi îndrăgostiți au participat în acest weekend la un eveniment de top în Los Angeles.
Reeves și Alexandra Grant au dovedit că își scriu tot mai frumos povestea de dragoste, cu această apariție rară împreună pe covorul roșu.
Cuplul a participat la Gala MOCA 2026 de la The Geffen Contemporary, MOCA, pe 30 mai, arătând relaxați și fericiți în timp ce au pozat braț la braț în fața fotografilor.
Keanu, în vârstă de 61 de ani, a fost elegant într-un costum negru, cu cămașă gri și cravată asortată, în timp ce Alexandra, în vârstă de 53 de ani, a arătat șic într-o ținută turcoaz.
Deși sunt unul dintre cele mai iubite cupluri din industria divertismentului, Keanu și Alexandra au preferat întotdeauna să-și țină relația departe de lumina reflectoarelor. Cei doi au confirmat că sunt împreună în 2019, când au participat la Gala LACMA Art + Film. Astăzi, se pare că locuiesc în Los Angeles, în casa lui Keanu din Hollywood Hills.
De-a lungul anilor, fanii au fost atrași de autenticitatea relației lor și de afecțiunea evidentă pe care și-o poartă. Deși recent au existat zvonuri despre căsătorie, amândoi au negat aceste informații.
Alexandra Grant a împărtășit în schimb că ea și Keanu Reeves se susțin reciproc în eforturile lor. „Este mereu atât de recunoscător, atât de atent”, a declarat artista pentru revista People. Ea a subliniat că într-un parteneriat „cheia” este „respectul reciproc” .
Ascultă Digi FM Live, pentru cele mai noi știri, la fiecare 30 de minute.
Ca să știi!
Puteţi urmări Știrile Digi FM şi pe Google News şi WhatsApp!