Acum la Digi FM Oana Zamfir și Vlad Craioveanu MR. PROBZ - Waves (Robin Schulz Radio Edit)

21060 articole scrise de Digi FM

Sebastian Burduja

Sebastian Burduja, apel către locuitorii Capitalei: „Haideți să îi arătăm lui Nicușor Dan Bucureștiul pe care refuză să îl vadă!”

Candidatul PNL la Primăria Capitalei, Sebastian Burduja, face marţi un apel către locuitorii Capitalei să îi arate primarului Nicuşor Dan Bucureştiul de care fuge. El le cere bucureştenilor să ii trimită fotografii cu toate locurile pe care le văd în oraş şi care nu arată aşa cum ar trebui să arate faţa unei capitale europene a secolului XXI.

Vizual Digi Communications

Digi Communications NV va distribui aproximativ 120 milioane lei în dividende, stabilind dividendul pe acțiune pentru 2023 la 1,25 lei, o creștere de 25% față de anul precedent

Digi Communications NV, unul dintre liderii la nivel european în domeniul telecomunicațiilor, listat la Bursa de Valori București, va propune acționarilor săi distribuirea de dividende în valoare de aproximativ 120 milioane lei pentru anul fiscal 2023. Propunerea companiei este un dividend de 1,25 lei pe acțiune, în creștere cu 25% comparativ cu anul 2022. Dividendul pentru anul fiscal 2022 a fost de 1,0 leu. Detaliile legate de plată, inclusiv data de înregistrare și data plății, vor fi stabilite în cadrul Adunării Generale Anuale a Acționarilor, care va avea loc în iunie 2024.

Logo illustrations in Brazil - 6 May 2024

Cine transmite la tv PSG vs Dortmund, returul din Champions League

Meciul de retur din semifinalele Champions League dintre PSG și Borussia Dortmund va avea loc marți, 7 mai 2024, de la ora 22:00. Urmărește LIVE semifinala Champions League dintre PSG și Borussia Dortmund!

maria cârneci

Maria Cârneci, despre cum a început povestea de dragoste cu soțul pierdut în 2019: "Nu a fost frumoasă, a fost cea mai frumoasă"

Peste 40 de ani de iubire au legat-o pe Maria Cârneci de soțul ei, Romulus Petrescu. Artista de muzică populară, astăzi în vârstă de 71 de ani, și-a pierdut partenerul de viață în 2019, iar de atunci, nimic nu a mai fost la fel pentru ea.

Palatul construit pe malul Mării Negre, la Gelendjik/ Foto: Captură video Youtube

Video Imagini inedite din „palatul de un miliard de euro al lui Putin”, filmate cu camera ascunsă. Ce se ascunde în  interiorul celei mai bine păzite clădiri

Asociația Navalnîi, care continuă munca disidentului rus Alexei Navalnîi, a publicat mai multe imagini, filmate cu o cameră ascunsă, din interiorul palatului opulent construit pe malul Mării Negre, la Gelendjik. Echipa de investigații susține că palatul aparține liderului de la Moscova, în ciuda negărilor constante din partea Kremlinului.

strada surpata slanic

Stradă surpată în Slănic. Prefectura Prahova acuză conducerea Consiliului Judeţean de ”atitudine ostilă”

Prefectura Prahova reclamă public ”atitudinea ostilă” a conducerii Consiliului Judeţean (CJ) Prahova, acuzând că nu a pus la dispoziţie studiile geotehnice solicitate de Comitetul Judeţean pentru Situaţii de Urgenţă Prahova, dar şi că vicepreşedintele cu atribuţii de preşedinte nu a participat la niciuna dintre şedinţele în care autorităţile au căutat soluţii pentru rezolvarea situaţiei de pe strada 23 August din oraşul Slănic, prăbuşită parţial în urmă cu două săptămâni.

Her Royal Highness Princess Beatrice of York Lights the Empire State Building in New York on May 6, 2024 in Partnership with Outward Bound to raise money for education program

Cancerul a lovit familia regală. Prințesa Beatrice rupe tăcerea și vorbește pentru prima oară despre cancerul mamei sale, Ducesa de York

Prințesa Beatrice a vorbit pentru prima dată despre cancerul de piele al mamei sale, Sarah Ferguson, în cadrul unui interviu la emisiunea This Morning.  Ducesa de York a fost diagnosticată cu melanom malign în ianuarie, la doar șase luni după ce a fost tratată pentru cancer de sân și a suferit o operație de reconstrucție mamară.

Mădălina Ghenea/ Foto: Instagram

Mădălina Ghenea, primele declarații despre despărțirea de Grigor Dimitrov: „A fost cea mai bună variantă”

Mădălina Ghenea și Grigor Dimitrov s-au despărțit în urmă cu câteva luni, însă românca stabilită în Italia a decis să vorbească despre separarea abia acum. După o relație extrem de mediatizată, vedeta a dezvăluit motivul din spatele deciziei lor de a pune capăt povestii de dragoste.