Lewis Hamilton, britanicul de şapte ori campion mondial de Formula 1, a declarat că „nu a fost niciodată într-o formă atât de bună” în cei 20 de ani de carieră, în timp ce, la 41 de ani, vizează al optulea titlu.
Este încă în cursa pentru al optulea titlu mondial, după mai multe sezoane marcate de dezamăgiri, scrie News.ro.
Gata cu stările de spirit sumbre şi îndoielile. Acum e timpul pentru fotografiile de pe Instagram în care îşi arată fericirea alături de Kim Kardashian şi pentru speranţele legate de câştigarea titlului.
„Nu am mai avut niciodată o astfel de vacanţă de vară”
După un prim sezon dezastruos la Ferrari, superstarul sporturilor cu motor, care este totodată un om de afaceri extrem de bogat în domeniul modei şi al divertismentului, se află în plină renaştere alături de echipa italiană. Ocupă locul al doilea în clasamentul provizoriu, la 50 de puncte în spatele lui Kimi Antonelli, care l-a înlocuit la Mercedes şi care va împlini 20 de ani marţea viitoare.
„Nu am mai avut niciodată astfel de vacanţe de vară în toate campionatele mondiale la care am participat", a declarat Lewis. Acesta are o relaţie cu Kim Kardashian.
"Am profitat de ocazie pentru a ridica ştacheta şi a mă antrena timp de trei săptămâni”, a mărturisit Hamilton, care a documentat totuşi partea „glamour” a vacanţelor sale cu Kim Kardashian pe Instagram. "Nu am fost niciodată atât de în formă la întoarcerea din vacanţa de vară în ultimii 20 de ani”, a asigurat el, ca un fel de avertisment adresat tuturor rivalilor săi care sunt chiar și cu 20 de ani mai tineri.
Ascultă Digi FM Live, pentru cele mai noi știri, la fiecare 30 de minute.
Ca să știi!
Puteţi urmări Știrile Digi FM şi pe Google News şi WhatsApp!