Oana Zamfir și Vlad Craioveanu – 23.04.2026
Criză politică, metrou scumpit și umor la matinal: Oana Zamfir și Vlad Craioveanu, cu Florin Negruțiu în studio
Oana Zamfir și Vlad Craioveanu au deschis matinalul cu urări pentru cei care se sărbătoresc de Sfântul Gheorghe și cu umor despre propria echipă. Tonul s-a schimbat rapid odată cu intervenția jurnalistului Florin Negruțiu, care a analizat criza politică: consultările de la Cotroceni, „dezescaladarea" lui Nicușor Dan și fracțiunile din PNL rămase nostalgice după coabitarea cu PSD — Boc, Gorghiu, Predoiu.
Un alt subiect aprins a fost scumpirea biletului la metrou, impusă în ultima zi de mandat de ministrul PSD de la transporturi, în timp ce deficitul Metrorex e acoperit prin tarife mai mari, nu prin eficientizare. Concluzia lui Negruțiu: Bolojan rămâne și guvernul e mai ieftin fără PSD.
Ascultă-i pe Oana și Vlad de la 07:00 la 10:00, de luni până vineri, la Digi FM.
Nu uitați! Puteți asculta Digi FM live de oriunde și puteți accesa cele mai noi podcast-uri și știri descărcând aplicația Digi FM, disponibilă pe iOS și Android