Acum la Digi FM FLORIAN RUS - 7 zile

21158 articole scrise de Digi FM

Autobuz STB 135 pe linia de tramvai

Trei noi linii STB vor fi introduse în zona centrală din Bucureşti

Primarul general al Capitalei, Nicuşor Dan, a anunțat luni că „în viitorul foarte apropiat” vor fi introduse trei noi linii de STB în zona centrală a orașului.

dacian ciolos6

Cioloș: Explozia facturilor la energie e cauzată de măsurile greşite luate de reprezentanții PSD şi PNL. Ar trebui demiși de la cap la coadă

Liderul USR Dacian Cioloş a afirmat, luni, că explozia facturilor la energie este cauzată de măsurile greşite luate de PSD şi PNL, prin reprezentanţii lor în Parlament, ANRE şi Ministerul Energiei. El a adăugat că aceștia ar trebui demişi „de la cap la coadă”, în frunte cu ministrul Energiei, Virgil Popescu.

test covid profimedia

INSP: 43,5% din cazurile de COVID - în Bucureşti, Cluj, Suceava, Timiş şi Braşov

Colorful jakarta

Președintele Indoneziei a ales numele noii capitale

Contor de gaze naturale, energie

ANRE a amendat Enel cu 400.000 de lei pentru că nu a aplicat legea privind compensarea și plafonarea facturilor la gaze naturale

Autoritatea Naţională de Reglementare în Energie a amendat Enel cu 400.000 de lei pentru nerespectarea legii privind compensarea şi plafonarea facturilor la gaze, informează Agerpres.

Test de coronavirus, COVID-19, SARS-CoV-2

Coronavirus România: Capitala și alte 16 județe sunt în scenariul roșu

accident-politie

STENOGRAMĂ. Ce a spus la 112 polițistul care a lovit mortal o fetiță pe trecerea de pietoni

Anchetatorii care fac cercetări în dosarul în care un polițist a accidentat mortal o fetiță pe trecerea de pietoni au cerut stenograma discuțiilor la 112. O parte din înregistrare, obținută de Digi24, arată cum a fost anunțat accidentul.

Ambulanță în București cu pacienți infectați cu COVID-19, coronavirusul SARS-CoV-2 către spital

În București, timpul de așteptare pentru recoltarea probelor biologice a crescut de la 24 la 48 de ore

Timpul pentru recoltarea probelor biologice a crescut de la 24 la 48 de ore, în contextul creșterii evoluției pandemiei în București, a informat Ambulanța luni, în ședința de la Prefectură.