Performanţă reuşită de Sorana Cîrstea la US Open: Românca este în premieră în optimi. Ea a învins-o pe Rîbakina, locul 4 WTA
Jucătoarea Sorana Cîrstea, locul 30 WTA, s-a calificat în optimile de finală ale turneului de grand slam US Open.
Jucătoarea Sorana Cîrstea, locul 30 WTA, s-a calificat în optimile de finală ale turneului de grand slam US Open.
O înregistrare audio în care Prinţesa Diana vorbeşte despre faptul că Prinţul Charles al Marii Britanii – acum Regele Charles al III-lea – a fost dezamăgit de faptul că au un băiat, nu o fată, când s-a născut Prinţul Harry, a fost făcută publică, conform CNN.
Circulaţia rutieră este închisă sâmbătă pe Transfăgăraşan din cauza desfăşurării unei competiţii sportive.
Klaus Iohannis și soția lui, Carmen, au mers vineri, 1 septembrie, în Deltă, cu prilejul Zilei Rezervaţiei Biosferei Delta Dunării (RBDD).
Ministrul Transporturilor, Sorin Grindeanu, a anunţat că aproximativ 50.000 de şuruburi din cele circa 100.000 au fost verificate pe podul de la Brăila şi că s-au găsit 180 de şuruburi care nu au fost bine strânse. Ministrul a dat asigurări că se poate circula în siguranţă pe acest pod.
Comisia de Disciplină a Federaţiei Europene de Handbal (EHF) a sancţionat-o pe Cristina Neagu cu o amendă de 4.000 de euro, în urma criticilor formulate de aceasta la adresa arbitrajului după meciul dintre CSM Bucureşti şi formaţia daneză Team Esbjerg, din data de 7 mai, din sferturile de finală ale Ligii Campionilor la handbal feminin, potrivit site-ului EHF.