WTA a ales „cel mai frumos meci din 2020” - Duelul dintre Simona Halep și Elena Rybakina
Pe final de an, WTA a prezentat „cel mai frumos meci din 2020”. Este vorba despre partida dintre Simona Halep (2 WTA) și Elena Rybakina din finala de la Dubai.
Pe final de an, WTA a prezentat „cel mai frumos meci din 2020”. Este vorba despre partida dintre Simona Halep (2 WTA) și Elena Rybakina din finala de la Dubai.
Președintele PNL, Ludovic Orban, spune că a decizia de a demisiona din funcția de premier a fost una personală. El s-a gândit la acest lucru când a văzut rezultatele votului de la alegerile parlamentare.
Marcel Ciolacu a declarat marţi dimineaţă, la Antena 3, că după redistribuirea voturilor de la alegerile parlamentare 2020 PSD va ajunge la un scor între 35% şi 37%. Liderul social democraților e de părere că PMP nu va intra în Parlament. De asemenea, PSD nu va vota nicio formulă de guvernare din care nu va face parte social-democratul Alexandru Rafila.
Revenirea la locul de muncă nu se află printre preferinţele românilor, arată un studiu realizat de Reveal Marketing Research. 1% dintre români își doresc să se întoarcă fizic la locul de muncă, în timp ce 38% dintre cei intervievaţi vor să călătorească din nou, scrie adevarul.ro.
Europarlamentarul Mihai Tudose a ironizat situaţia lui Călin Popescu Tăriceanu. Acesta din urmă a fost candidat pe listele Pro România, partid care nu a mai prins pragul parlamentar.
Cristina Neagu a marcat golul său cu numărul 250 în meciul cu Norvegia, luni seara, în Grupa D a competiţiei. România a pierdut cu 20-28. Cristina a început Europeanul din Danemarca având un total de 237 de goluri, iar acum contabilizează 253, scrie DigiSport.
Utimul tweet de pe contul lui Chadwick Boseman, care anunţa decesul actorului la vârsta de 43 de ani, a fost cel mai distribuit mesaj pe Twitter anul acesta şi cel care a primit cele mai multe aprecieri din istoria platformei. Actorul american, cunoscut pentru rolul din filmul Black Panther, a murit în luna august. El fusese diagnosticat cu cancer de colon acum patru ani, însă nu a făcut public diagnosticul.
Klaus Iohannis susține, în mesajul adresat cu ocazia Zilei Constituției, că revizuirea acesteia este „un act de mare responsabilitate, care trebuie realizat de așa natură încât intervențiile legislative să corespundă cu adevărat realității sociale, economice și politice din România”.