Acum la Digi FM Alice și Mocanu IGGY AZALEA FEAT RITA ORA - Black Widow (Super Clean)

14674 articole scrise de Beatrice Ghiciov

masacru in bucha

Ambasadorul Rusiei la ONU, despre atrocităţile din Bucha: O altă provocare înscenată ce vizează discreditarea şi dezumanizarea armatei ruse

Ambasadorul Rusiei la ONU, Vasili Nebenzia, a descris atrocităţile din oraşul ucrainean Bucha drept „o provocare înscenată”, transmite dpa.

ZELENSKY_PARLAMENT_04_INQUAM_Octav_Ganea

Schimb de replici între un deputat USR și Simion: Georgică, degeaba ai tu tricolorul acolo, dacă tot pentru Moscova lucrezi

Deputatul USR Bogdan Rodeanu și liderul AUR, George Simion, au avut un schimb de replici, după discursul lui Volodimir Zelenski în Parlamentul României. „Georgică, degeaba ai tu tricolorul acolo, dacă tot pentru Moscova lucrezi”, i-a spus Rodeanu liderului AUR.

Diana Șoșoacă

Eugen Tomac, după ce Diana Șoșoacă l-a cerut pe Putin în Parlamentul României: Cea mai hidoasă expresie a unui politician vândut

Europarlamentarul PMP Eugen Tomac o critică pe senatoarea Diana Șoșoacă. Aceasta a afirmat că Parlamentul ar fi trebuit să-l invite și pe Vladimir Putin să țină un discurs. „Această Șoșoacă reprezintă cea mai hidoasă expresie a unui politician vândut”, spune Tomac.

Diana Șoșoacă

Diana Șoșoacă a ieșit din sala de plen când Volodimir Zelenski și-a început discursul

Diana Șoșoacă a ieșit din sala de plen a Parlamentului României în momentul în care președintele ucrainean Volodimir Zelenski a început discursul. Ea acuză că este o înregistrare, nu un discurs în direct.

Radu Paraschivescu

Radu Paraschivescu, despre vizita celor patru parlamentari la Ambasada Rusiei: E firesc să se întâlnească mincinos cu mincinos

Radu Paraschivescu a comentat, la Matinalii Digi FM, declarația deputatului PSD Daniel Ghiță, conform căreia acesta va ieși din sală atunci când Volodimir Zelenski va susține un discurs în Parlamentul României. Radu l-a „felicitat” pentru decizia luată și spune că, dacă ar fi putut, l-ar fi rugat chiar el să părăsească sala.

florin citu

Florin Cîțu: „Pentru mine, alianţa cu PSD nu a fost una pe care puteam să o diger, nu a fost ceva normal”

Florin Cîţu afirmă că nu s-a discutat despre o eventuală demisie a sa din funcţia de președinte al Senatului.

Vladimir Putin

Ororile din Bucea, pe prima pagină în presa internațională: „Masacrul inocenților”

Vladimir Putin, președintele Rusiei, a ocupat prima pagină a mai multor ziare din lume după masacrul din Bucea. Sute de oameni nevinovați au fost omorâți.

Dumitru Coarnă

Marcel Ciolacu: Organizația Călărași a înaintat documentele de excludere ale lui Dumitru Coarnă

Președintele PSD Marcel Ciolacu a anunțat că organizația Călărași a partidului a înaintat documentele de excludere a lui Dumitru Coarnă. Parlamentarul PSD s-a întâlnit cu ambasadorul Rusiei la București.