Acum la Digi FM TRAIN - Hey soul sister

14676 articole scrise de Beatrice Ghiciov

viorica dancila 1

Ambasadorul Palestinei, reacție la anunțul lui Dăncilă: „Ar trebui să fie mai deşteaptă”

Premierul Viorica Dăncilă a anunţat în weekend, la Washington, că va muta ambasada României de la Tel Aviv la Ierusalim, în timpul unei vizitei private pe care o efectuează în Statele Unite. Ambasadorul Palestinei de la Bucureşti o sfătuieşte pe Viorica Dăncilă să fie mai deşteaptă şi să iasă din jocul politic în care a intrat doar ca să-i scape pielea premierului israelian Benjamin Netanyahu.

liviu dragnea

Liviu Dragnea, despre referendum: „De-abia îl aștept. Nu ar defavoriza PSD”

„Organizarea unui referendum în ziua alegerilor europarlamentare nu dezavantajează Partidul Social Democrat”, este opinia preşedintelui PSD, Liviu Dragnea. În ceea ce priveşte scrutinul din luna mai, liderul social democrat spune că formaţiunea pe care o conduce nu şi-a propus să obţină un anumit număr de locuri în Parlamentul European.

carton-agenda-zilei_02

26.03.2019

Inițiativa „Fără penali în funcții publice” intră astăzi în dezbatere la Curtea Constituțională. Este un proiect al USR și au fost strânse și semnături. Rămâne să aflați astăzi, la Știrile Digi FM, dacă inițiativa se transformă în lege. Și continuă discuțiile pe ordondanta 114 care vizează pilonul 2 de pensii.

simona halep1111

Simona Halep este în sferturile de finală ale turneului de la Miami

Simona Halep este în sferturile de finală ale turneului WTA de la Miami! În optimi, fostul lider mondial a trecut în două seturi de Venus Williams, scor 6-3, 6-3.

traian-basescu2

Traian Băsescu: „Mizând pe faptul că e proastă, lobişti americani au invitat-o pe Dăncilă la un eveniment de comemorare al Holocaustului”

Traian Băsescu a reacționat, pe pagina sa de Facebook, la declarația Vioricăi Dăncilă privind mutarea ambasadei României de la Tel Aviv la Ierusalim, în timpul unei vizitei private pe care o efectuează în Statele Unite. Dăncilă a vorbit în fața invitaților Comitetului Americano-Israelian pentru Politici Publice. Fostul președinte avertizează că „implicaţiile anunţului sunt grave pentru că schimbă radical politica externă a României în Orientul Mijlociu şi ne singularizează în interiorul Uniunii Europene prin nerespectarea rezoluţiilor Consiliului de Securitate al ONU”.

simona halep venus williams

Simona Halep o întâlnește pe Venus Williams de la ora 22:00, în direct pe Digi Sport 1

Calificată în optimile Turneului de Tenis de la Miami, Simona Halep va juca dupa ora 22.00 cu Venus Williams. Simona a câștigat ultimele trei dueluri directe. Meciul va fi în direct pe Digisport 1.

rege iordania

Ambasada Iordaniei confirmă anularea vizitei Regelui Abdullah în România. Casa Regală: Motivul este declarația Vioricăi Dăncilă

Ambasada Iordaniei la București a confirmat, pentru Digi FM, anularea vizitei suveranului hașemit în România. Misiunea diplomatică nu a dorit să comenteze decizia luată la Amman.

kovesi11

Laura Codruța Kovesi, după audierea de la Instanța Supremă: „Să așteptăm decizia judecătorilor”

Audierea Laurei Kovesi la Instanța Supremă în cazul, semnalat de Inspecția Judiciară, privind refuzul de a merge la Comisia Parlamentară de anchetă pe tema alegerilor prezidențiale din 2009, s-a încheiat. Fosta șefă DNA susține că nu a greșit.