Acum la Digi FM JONAS BROTHERS - No Time To Talk

O femeie din Arad ar fi împins în faţa maşinii o persoană care aștepta la semafor, la trecerea de pietoni. Poliția s-a autosesizat

pietoni pe trecere
Foto: Profimedia Images

O femeie din Arad care ar fi împins în faţa maşinii, la semafor, o persoană care aştepta la trecerea de pietoni a fost identificată de poliţişti şi va fi dusă la Psihiatrie. Incidentul a fost relatat în mediul online de către victimă, iar oamenii legii s-au autosesizat.

Conform relatării, incidentul a avut loc miercuri, în centrul municipiului Arad. Victima aştepta la semafor culoarea verde pentru a traversa bulevardul Revoluţiei, iar la un moment dat a simţit că cineva o prinde de braţ şi o împinge în drum, în faţa maşinilor care circulau. Femeia a povestit că a reuşit să facă un pas în lateral şi să evite să fie lovită de o maşină, notează Agerpres.

"Stai liniştit la semafor şi se trezeşte o nebună, care nu ar trebui să fie pe stradă, dar la noi până nu se întâmplă o tragedie nu ia nimeni atitudine, să te împingă în drum, când maşinile trec cu viteză (...) Bine că nu a fost şi copilul cu mine", a scris arădeanca, potrivit sursei citate.

Victima a reuşit să o fotografieze pe cea care ar fi împins-o, iar cei care au comentat la postare au recunoscut-o ca fiind o persoană care cerşeşte în diferite intersecţii din Arad.

Inspectoratul de Poliţie Judeţean Arad s-a autosesizat în acest caz şi a audiat-o pe victimă, iar ulterior a identificat-o pe presupusa agresoare.

"Poliţiştii s-au sesizat din oficiu şi au identificat persoana implicată, ca fiind o femeie de 39 de ani, fără adăpost, cunoscută cu afecţiuni psihice, urmând a se lua faţă de aceasta măsurile legale pentru îndepărtarea oricărui pericol de natură să perturbe ordinea şi siguranţa publică", a transmis, vineri, IPJ Arad.

Presupusa agresoare va fi dusă la Secţia Psihiatrie a Spitalului Clinic Judeţean Arad

Ascultă Digi FM Live, pentru cele mai noi știri, la fiecare 30 de minute.
Ca să știi!

Puteţi urmări Știrile Digi FM şi pe Google News şi WhatsApp!

Recomandări DigiFM
DAN T 2025
Petrecerea lui DanT – DJ Mix Toamnă 2025 - 9
_Digi x Polul Colosseum Mall (770 x 440 px)
Spectacolul de magie cu Robert Tudor ajunge la Polul Colosseum Mall...
Inspecția Judiciară, CSM
Secţia pentru judecători a CSM a decis să sesizeze Inspecţia...
Brazi iarna, vreme rece cu soare, frig, munte, lac
Crăciun cu temperaturi ridicate. Meteorologii anunță vreme mai caldă...
Pe aceeași temă
MAE
Doi cetăţeni români, implicaţi în incidentul din Tenerife, produs de un val oceanic uriaş...
Călin Georgescu
Incident, după ce Călin Georgescu a ajuns la Monumentul Unirii din Alba Iulia. Un bărbat i-a...
Bucharest, Romania. 22nd July, 2025: Spokesperson Ioana Ene Dogioiu speaks during a press conference on the reform of state-owned companies, at Victoria Palace, the Romanian Government Headquarters. Credit: Lucian Alecu/Alamy Live News
Ioana Dogioiu, despre incidentul de la Parlament: „Ofiţerul de presă nu a primit niciun fel de...
targa ambulanta
Un pacient cu fractură de claviculă a căzut de pe targă, la Spitalul Județean din Ploiești...
Te-ar putea interesa și
Aeroportul din Băneasa
Incident pe Aeroportul Băneasa. O aeronavă a Școlii de Aviație Civilă a ieșit de pe pistă. O...
Bucharest,,Romania,-,10.07.2022:112,Emergency,Number,On,A,Fire,Fighter
Un avion de mici dimensiuni s-a prăbuşit la Arad. Două persoane au murit
Femeie arestată, reținută, închisoare, arestată
Femeie din Arad care şi-a terorizat fiica cu handicap timp de mai bine de un an şi jumătate...
cheloo (3)
Cheloo, prima reacție după incidentul din curtea Catedralei Mântuirii Neamului: "M-am dus să...
Partenerii noștri
Digi24 Hotel din Istanbul evacuat după moartea turiștilor germani, posibil otrăviți. A murit și tatăl copiilor. Ancheta, foarte dificilă
Hotel din Istanbul evacuat după moartea turiștilor germani, posibil...
DigiSport Becali a găsit vinovatul pentru cheltuielile nejustificate ale FCSB-ului: "El crede că e deștept, dar e idiot!"
Becali a găsit vinovatul pentru cheltuielile nejustificate ale FCSB-ului...
PeRoz Mihaela Rădulescu, din nou în prim-plan, la 4 luni de la moartea lui Felix. Demnă și puternică, a strălucit într-o rochie elegantă
Mihaela Rădulescu, din nou în prim-plan, la 4 luni de la moartea lui...
Film Now Femeile superbe cu care s-a iubit Leonardo DiCaprio. De ce a fost acuzat că are o "obsesie" pentru iubite cu vârsta sub 25 de ani
Femeile superbe cu care s-a iubit Leonardo DiCaprio. De ce a fost acuzat...
Digi World Dieta Portfolio, regimul care face furori la nivel mondial. Ce este și de ce unele studii spun că reduce colesterolul precum unele medicamente
Dieta Portfolio, regimul care face furori la nivel mondial. Ce este și de...
Stirile Kanal D Prima declarație oficială a clinicii unde a murit Sara, fetița de doar 2 ani. Ce s-a întâmplat, de fapt, în cabinet: "Suntem profund marcați"
Prima declarație oficială a clinicii unde a murit Sara, fetița de doar 2...
ProFM Keith Urban, declarații după despărțirea de Nicole Kidman. Ce mărturisiri a făcut după ce a recunocut că se simțea „mizerabil”
Keith Urban, declarații după despărțirea de Nicole Kidman. Ce mărturisiri...
Digi Life Notre-Dame a găzduit prima nuntă după trei decenii. Mirele, un tâmplar care a ajutat la reconstruirea catedralei: "Cea mai frumoasă zi din viața mea"
Notre-Dame a găzduit prima nuntă după trei decenii. Mirele, un tâmplar...
Ultimele știri din matinal
pavel bartos site
Pavel Bartoș, în vizită la matinalul Digi FM: povești din culise, provocări amuzante și magia...
Ada Galeș
Ada Galeș, despre forma rară de cancer care i-a pus vocea în pericol: M-a ajutat faptul că...
denis motans
„Tati la pătrat” și un single nou: Denis (The Motans), la Digi FM – despre „Rămâi cu bine”...
zodier
Zodier & YUKA la matinalul Digi FM: de la „Sacou” la „Cioburi”, o poveste despre dragoste...
Ultimele știri
proteste la Piata Victoriei
Noi proteste, în Bucureşti şi în alte oraşe din ţară, după ancheta Recorder. Manifestanţii...
Annual press conference of Hungarian Prime Minister Orban
Viktor Orban:"Iluzia că statul de drept prevalează la Bruxelles s-a sfârşit" cu decizia UE ce...
Rodica Stănoiu
Răsturnare de situație în cazul morții Rodicăi Stănoiu. Fosta ministră a Justiției a fost...
lukasenko profimedia
Lukaşenko eliberează 123 de opozanţi şi 5 ucraineni, SUA ridică sancţiunile asupra potasiului