Acum la Digi FM THE WEEKND - Save Your Tears

Crimă în Sibiu. Tânărul care şi-a ucis iubita în vârstă de 21 de ani le-a spus anchetatorilor că era drogat şi gelos

Masina de poliție. Shutterstock

Tânărul sibian în vârstă de 24 de ani, reţinut pentru că şi-a ucis sâmbătă prietena, o tânără de 21 de ani, a declarat anchetatorilor că la momentul comiterii faptei, motivată de gelozie, se afla sub influenţa drogurilor, a informat procurorul Mihaela Ruginosa, purtătorul de cuvânt al Parchetului de pe lângă Tribunalul Sibiu.

Potrivit sursei citate, tânăra din judeţul Braşov a decedat după ce a fost înjunghiată de mai multe ori în zona gâtului.

"La data de 19 mai a.c., procurorul de caz din cadrul Parchetului de pe lângă Tribunalul Sibiu a dispus măsura reţinerii pentru 24 de ore a tânărului în vârstă de 24 de ani, cercetat penal sub aspectul săvârşirii infracţiunii de omor. Persoana în cauză este încarcerată în Centrul de Reţinere şi Arestare Preventivă din cadrul I.P.J. Sibiu. Cercetările în acest caz continuă", a anunţat anterior, duminică dimineaţă, Inspectoratul de Poliţie Judeţean (IPJ) Sibiu, potrivit Agerpres.

După ce ar fi comis fapta într-un imobil din municipiul Sibiu, tânărul de 24 de ani a fost prins, în cursul serii de sâmbătă, cu ajutorul jandarmilor montani din staţiunea Păltiniş.

Sâmbătă, în jurul orei 15,30, prin apel 112, IPJ Sibiu a fost sesizat cu privire la faptul că o persoană de sex feminin ar fi decedată şi ar prezenta leziuni în zona gâtului, într-un imobil din Sibiu, a transmis anterior Inspectoratul.

"La faţa locului s-au deplasat poliţişti de investigaţii criminale, criminalişti, precum şi medic legist din cadrul Serviciului de Medicină Legală Sibiu, constatându-se că este vorba despre o tânără în vârstă de 21 de ani, din judeţul Braşov, decedată. Întrucât în urma examinării sumare a cadavrului s-a conturat suspiciunea rezonabilă că decesul ar fi survenit ca urmare a comiterii unei fapte cu violenţă, cercetările au fost preluate de Parchetul de pe lângă Tribunalul Sibiu, sub aspectul săvârşirii infracţiunii de omor. Trupul victimei a fost transportat la Serviciul de Medicină Legală Sibiu în vederea efectuării autopsiei", au transmis reprezentanţii IPJ Sibiu.

Ascultă Digi FM Live, pentru cele mai noi știri, la fiecare 30 de minute.
Ca să știi!

Puteţi urmări Știrile Digi FM şi pe Google News şi WhatsApp!

Recomandări DigiFM
DAN T 2025
Petrecerea lui DanT – DJ Mix Toamnă 2025 - 2
Ilie Bolojan
Ilie Bolojan: Evaziunea fiscală în stil mare nu se poate face...
raul burse de 10
Turul Bursele de 10 Digi FM a ajuns la Rotărăști: povestea...
tudorel bursa de 10
Tudorel, băiatul care și-a construit speranța – povestea ultimei...
Pe aceeași temă
Bucharest,,Romania,-,10.07.2022:,Smurd,Ambulance,Van.,Smurd,Is,An
Salvamontiştii au recuperat trupurile celor doi turişti decedaţi în Munţii Făgăraş, cu...
Motorcyclist riding high up on Transfagarasan road
Prima ninsoare din această toamnă, din zona turistică Bâlea Lac. Zăpadă și între Rânca şi...
Lei,Money,Banknotes,,Detail,Photo,Of,Ron.,Romanian,Currency
O contabilă a furat peste 350.000 de lei de la o școală și o grădiniță. Cum a acționat
Balea Lac
Lapoviţă şi ninsoare la Bâlea Lac. Prima deszăpezire din această toamnă pe Transfăgărăşan
Te-ar putea interesa și
uk sibiu
Un vlogger britanic surprins de ce a descoperit Sibiu: „Realitatea este alta”
Abdominal,Pain,In,A,Preschool,Child.,Poisoning,In,Children.,The
Ce a cauzat focarul de toxiinfecţie în tabăra de la Păltiniş, din urmă cu două săptămâni...
Bucharest,,Romania,-,10.07.2022:,Smurd,Ambulance,Van.,Smurd,Is,An
15 copii cazați la un hotel din Păltiniș, transportaţi la Spitalul de Pediatrie Sibiu cu...
Cu o mână fracturată, un adolescent din Sibiu și-a salvat prietenul de la înec. „Și-a scos...
Partenerii noștri
Digi24 Hotel din Istanbul evacuat după moartea turiștilor germani, posibil otrăviți. A murit și tatăl copiilor. Ancheta, foarte dificilă
Hotel din Istanbul evacuat după moartea turiștilor germani, posibil...
DigiSport Becali a găsit vinovatul pentru cheltuielile nejustificate ale FCSB-ului: "El crede că e deștept, dar e idiot!"
Becali a găsit vinovatul pentru cheltuielile nejustificate ale FCSB-ului...
PeRoz Mihaela Rădulescu, din nou în prim-plan, la 4 luni de la moartea lui Felix. Demnă și puternică, a strălucit într-o rochie elegantă
Mihaela Rădulescu, din nou în prim-plan, la 4 luni de la moartea lui...
Film Now Femeile superbe cu care s-a iubit Leonardo DiCaprio. De ce a fost acuzat că are o "obsesie" pentru iubite cu vârsta sub 25 de ani
Femeile superbe cu care s-a iubit Leonardo DiCaprio. De ce a fost acuzat...
Digi World Dieta Portfolio, regimul care face furori la nivel mondial. Ce este și de ce unele studii spun că reduce colesterolul precum unele medicamente
Dieta Portfolio, regimul care face furori la nivel mondial. Ce este și de...
Stirile Kanal D Prima declarație oficială a clinicii unde a murit Sara, fetița de doar 2 ani. Ce s-a întâmplat, de fapt, în cabinet: "Suntem profund marcați"
Prima declarație oficială a clinicii unde a murit Sara, fetița de doar 2...
ProFM Keith Urban, declarații după despărțirea de Nicole Kidman. Ce mărturisiri a făcut după ce a recunocut că se simțea „mizerabil”
Keith Urban, declarații după despărțirea de Nicole Kidman. Ce mărturisiri...
Digi Life Notre-Dame a găzduit prima nuntă după trei decenii. Mirele, un tâmplar care a ajutat la reconstruirea catedralei: "Cea mai frumoasă zi din viața mea"
Notre-Dame a găzduit prima nuntă după trei decenii. Mirele, un tâmplar...
Ultimele știri din matinal
denis motans
„Tati la pătrat” și un single nou: Denis (The Motans), la Digi FM – despre „Rămâi cu bine”...
zodier
Zodier & YUKA la matinalul Digi FM: de la „Sacou” la „Cioburi”, o poveste despre dragoste...
iraida 2025
IRAIDA la Matinalul Digi FM: „Fricile tale”, inspirația din trecut și disciplina Muay Thai
victor dorobantu thing
Victor Dorobanțu, „Thing” din Wednesday, invitat la Digi FM: „Rolul care mi-a schimbat viața”
Ultimele știri
Ionuț Dumitru
Economistul Ionuţ Dumitru, consilierul premierului, spune că situația pensiilor speciale e...
ninsoare jud suceava
Ninsoare în zona înaltă din județul Suceava. Utilajele de deszăpezire au ieșit pe șosea
kelemen-hunor
Kelemen Hunor: Problema e ce se va întâmpla în coaliţie după alegeri, că doar unul poate...
Law,And,Justice.,Bokeh,Background.
Ionuț Moşteanu: Miercuri vom închide discuţia privind pensiile magistraţilor