Acum la Digi FM Alice și Mocanu CHARLIE PUTH - Attention

Toamna debutează cu acțiune intensă la Film Now

Vizual comunicat_Film Now_Recomandările lunii septembrie

Film Now te invită să te așezi confortabil în fața ecranului și să te răsfeți cu o colecție de pelicule pline de inspirație, umor și momente antrenante, alături de staruri de renume și povești care ating sufletul. În fiecare weekend din luna septembrie te așteaptă o experiență cinematografică memorabilă, cu titluri care vor cuceri atât inimile pasionaților de film, cât și pe cele ale telespectatorilor în căutare de divertisment și magie.

Pe 1 septembrie, Film Now a pregătit o producție explozivă Jaf cu clasă / Ocean's 8 (2018), desprinsă din celebra serie Ocean's, în care acțiunea gravitează în jurul unor femei talentate, interpretate de actrițe consacrate precum Sandra Bullock, Cate Blanchett, Anne Hathaway, Mindy Kaling, Sarah Paulson, Awkwafina, Rihanna și Helena Bonham Carter. Debbie, sora faimosului Danny Ocean, iese din închisoare cu un plan îndrăzneț: să fure un colier de 150 milioane de dolari de la prestigiosul eveniment newyorkez Met Gala. Pentru a reuși, recrutează un grup de experte, printre care un bijutier, un hacker, un designer vestimentar și o actriță, folosindu-se de abilitățile și perspicacitatea lor pentru a realiza jaful perfect. Într-un mix de eleganță și ingeniozitate, echipa trebuie să depășească obstacole neprevăzute pentru a da lovitura vieții. Vor reuși ele să demonstreze că nimic nu este imposibil când mizele sunt atât de mari? Află răspunsul, duminică, începând cu ora 20:00.

Sâmbătă, 21 septembrie, de la ora 20:00, Film Now aduce pe micile ecrane o comedie captivantă și plină de peripeții: Un câine de legendă / Dog (2022). Briggs (Channing Tatum), un fost soldat american marcat de traumele din trecut, împreună cu Lulu, un câine rasa belgian malinois, la fel de încăpățânat și imprevizibil, pornesc într-o călătorie ce le va schimba destinele. Îmbarcați într-un Ford Bronco din 1984 și cu doar câteva zile la dispoziție, cei doi se avântă într-o cursă nebună de-a lungul coastei Pacificului în încercarea de a ajunge la timp la înmormântarea fostului îngrijitor al lui Lulu. Pe drum, tensiunile dintre om și patruped dau naștere unor momente pline de haz și emoție, transformând o simplă misiune într-o aventură de neuitat.

Vineri, 27 septembrie, de la ora 20:00, Film Now propune o poveste incredibilă despre curaj, ambiție și pasiune, inspirată din realitate: Luptând alături de familie / Fighting with My Family (2019). În rolul principal, Florence Pugh o întruchipează pe Paige, o tânără născută într-o familie de luptători profesioniști, care visează să se afirme în universul WWE. Alături de fratele ei Zak, protagonista trece prin numeroase încercări, învățând că drumul spre succes este mult mai dificil decât și-ar fi imaginat. Susținută de părinții săi, Ricky și Julia, care și-au dedicat viața wrestling-ului, Paige este nevoită să dovedească lumii întregi că, în ciuda unei personalități diferite, deține tot ce îi trebuie pentru a străluci în ring și dincolo de el. Filmul oferă o lecție valoroasă despre perseverență și forța legăturilor de familie, prin relatarea unor experiențe cu multe întorsături neașteptate.

Recomandarea serii de sâmbătă, 28 septembrie, de la ora 20:00, pe Film Now, este lungmetrajul Un bărbat pe nume Otto / A Man Called Otto (2022), o readaptare a bestseller-ului „Un bărbat pe nume Ove” scris de Fredrik Backman. Cu inegalabilul Tom Hanks în rolul principal și în regia lui Marc Forster, filmul ne dezvăluie un bărbat singuratic, morocănos și taciturn care, după pierderea soției sale, se simte lipsit de dorința și motivația de a trăi. Soarta însă îi rezervă o turnură surprinzătoare, odată cu mutarea unei familii tinere și energice în vecinătate. Întâlnirea cu Marisol îl provoacă să își regândească viața, conducând la o prietenie neobișnuită și profundă care va transforma complet lumea din jurul său și îl va ajuta să redescopere bucuria, iubirea și sensul existenței.

Abonații Digi TV care optează pentru pachetul Digital și aleg extraopțiunea Film Now, cu doar 3 lei/ lună au acces la o selecție de filme îndrăgite de public și laureate de juriile unor festivaluri de renume. Mai mult, odată activată extraopțiunea, programul Film Now poate fi urmărit și pe platforma Digi Online.

-----------------------------------------------------------------

# Ocean's 8: Jaf cu clasă

OCEAN'S 8 / 2018

Duminică, 01 septembrie, la 20:00

Regia: Gary Ross

Cu: Cate Blanchett, Anne Hathaway, Awkwafina, Helena Bonham Carter, Mindy Kaling, Rihanna, Sandra Bullock, Sarah Paulson

---

# Dog. Un câine de legendă

DOG/ 2021

Sâmbătă, 21 septembrie, la 20:00

Regia: Reid Carolin, Channing Tatum

Cu: Channing Tatum, Ryder McLaughlin, Jane Adams

---

# Luptând alături de familie

FIGHTING WITH MY FAMILY/ 2019

Vineri, 27 septembrie, la 20:00

Regia: Stephen Merchant

Cu: Dwayne Johnson, Florence Pugh, Jack Lowden, Lena Headey, Nick Frost, Vince Vaughn

---

# Un bărbat pe nume Otto

A MAN CALLED OTTO/ 2022

Sâmbătă, 28 septembrie, la 20:00

Regia: Marc Forster

Cu: Tom Hanks, Rachel Keller

Despre Film Now

Programul Film Now este disponibil pe site-ul https://www.filmnow.ro/program.

Pentru mai multe informaţii:

Departamentul Comunicare și CSR

comunicare@digi.ro

 

Telefon: +40 31 400 42 44

www.digi.ro

https://www.facebook.com/digipunctro

Film Now este parte a grupului Digi. Grupul mai deține canalele Digi24, Digi Sport 1, 2, 3 și 4, primul post TV Ultra HD din România, Digi 4K, televiziunile tematice Digi World, Digi Life și Digi Animal World, cele de muzică, UTV, Music Channel, Hit Music și posturile de radio PROFM, Digi FM, Dance FM, Chill FM, DIGI 24 FM.

Ascultă Digi FM Live, pentru cele mai noi știri, la fiecare 30 de minute.
Ca să știi!

Puteţi urmări Știrile Digi FM şi pe Google News şi WhatsApp!

Recomandări DigiFM
Dante
Petrecerea lui DanT – DJ Mix Vara 2025
Jaful-Secolului_Heroo_Banner_770x440
Oana Zamfir și Vlad Craioveanu, actori cu vocea în JAFUL SECOLULUI
President of Romania Klaus Iohannis arrives to attend the European Political Community summit at Blenheim Palace in Woodstock, Oxfordshire. Picture date: Thursday July 18, 2024.
Președintele ANAF spune că lui Iohannis i s-a comunicat suma pe care...
Alex Florența PG
România, sub asediul războiului hibrid: Procurorul general...
Pe aceeași temă
Vizual comunicat_Film Now_Recomandările lunii august
În august, călătorește dincolo de ecrane, pe Film Now
Vizual comunicat_Film Now_ Recomandările lunii iulie
Film Now sfidează canicula și propune o selecție inedită de titluri care răcoresc și aprind...
Vizual comunicat_Film Now _Recomandările lunii mai
Emoția prinde viteză în luna mai, pe Film Now
Vizual comunicat_Film Now _Recomandările lunii aprilie
În aprilie, pe Film Now, ține pasul cu eroi legendari și destine pe muchie de cuțit
Te-ar putea interesa și
Vizual comunicat_Film Now _Recomandările lunii ianuarie 2025
Intră în jocul trădărilor și al răsturnărilor de situație cu peliculele Film Now din luna...
Vizual comunicat_Film Now_Recomandările lunii decembrie
La Film Now, decembrie este luna peliculelor care te poartă dincolo de limitele imaginației și...
Vizual comunicat_Film Now_ recomandările lunii octombrie
La Film Now, peliculele lunii octombrie se trăiesc la superlativ
Vizual comunicat_Film Now _recomandările lunii august
La Film Now vă așteaptă povești despre curaj, regăsire și prietenii neobișnuite, aduse la...
Partenerii noștri
Digi24 Părinții unui tânăr de 18 ani l-au denunțat pentru că ar fi vrut să lupte de partea Ucrainei
Părinții unui tânăr de 18 ani l-au denunțat pentru că ar fi vrut să lupte...
DigiSport Leonard Doroftei a intrat în direct și nu s-a ferit: "Mai bine să-mi spună că sunt prost decât jigodie"
Leonard Doroftei a intrat în direct și nu s-a ferit: "Mai bine să-mi spună...
PeRoz Demi Moore, „magnetică” într-o rochie șic, cu crăpătură îndrăzneață, la o gală în NYC. Fiica lui Michael Jackson: Wow!
Demi Moore, „magnetică” într-o rochie șic, cu crăpătură îndrăzneață, la o...
Film Now Premiile Emmy 2025. Catherine Zeta-Jones, răvășitoare la 55 de ani, într-o rochie cu spatele gol. Actrița e într-o formă de invidiat
Premiile Emmy 2025. Catherine Zeta-Jones, răvășitoare la 55 de ani, într-o...
Digi World Substanța "toxică pentru fiecare celulă" pe care cei mai mulți încă o consumă. Ce spune un chirurg cardiac despre efectele asupra inimii
Substanța "toxică pentru fiecare celulă" pe care cei mai mulți încă o...
ProFM Andrea Bocelli, declarații rare despre căsnicia cu Veronica Berti: „Niciodată nu ne plictisim!” Care este secretul căsniciei lor
Andrea Bocelli, declarații rare despre căsnicia cu Veronica Berti...
Digi Life Eliminarea „Insulei şerveţelelor umede”. O cantitate uriaşă de deşeuri, ridicată de pe malul Tamisei
Eliminarea „Insulei şerveţelelor umede”. O cantitate uriaşă de deşeuri...
Eurovision/ Shutterstock
Spania va boicota Eurovisionul în cazul participării Israelului, a anunţat...
Ultimele știri din matinal
bitza matinal
Bitză: „Am pierdut timp ca să fac bani, dar nu-mi pare rău. Muzica rămâne gratis în sufletul...
edsta 78aab15e-f0b1-44ca-8552-4dafea62b6ed
Edsta, românul care a cucerit America, revine în România după 24 de ani
radu jude la matinal 2025
Radu Jude, despre cum un film făcut cu un iPhone poate câștiga un Urs de Argint
alexandra stan si adi istrate la matinalul digi fm
Alexandra Stan & Adi Istrate: Povestea nebună a piesei „Aerul”
Ultimele știri
Nicușor Dan
Nicuşor Dan, după avertismentul Procurorului general privind influenţele Rusiei în alegerile...
Toto Dumitrescu
Toto Dumitrescu a fost reținut de polițiști. Fiul lui Ilie Dumitrescu a provocat un accident...
2024-12-08-4226
Horațiu Potra, șeful mercenarilor, de negăsit. Procurorul general: „Sunt date certe că face...
One Year After DraghiĂS Report Conference Brussels - 16 Sep 2025
Mario Draghi deplânge lentoarea cu care Europa se reformează. Ursula von der Leyen dă vina pe...