Acum la Digi FM PEDRO CAZANOVA INVITES ANDREA - Selfish Love

Doi bărbați, urcați pe plafonul unei maşini, au îndreptat o armă către trecători, la Turnu Măgurele. Au fost observați de jandarmi

Doi bărbați, urcați pe plafonul unei maşini, au îndreptat o armă către trecători, la Turnu Măgurele/ Foto: News.ro.
Doi bărbați, urcați pe plafonul unei maşini, au îndreptat o armă către trecători, la Turnu Măgurele/ Foto: News.ro.

 

Doi jandarmi din Teleorman au observat o maşină care circula prin Turnu Măgurele şi pe plafonul căreia erau urcaţi doi bărbaţi, unul având o armă de tip airsoft, pe care o îndrepta către trecători. Jandarmii au cerut sprijin şi i-au urmărit pe cei din maşină, după ce aceştia au încercat să fugă, fiind prinşi ulterior de poliţişti.

”Având în vedere pericolul în care se aflau ceilalţi participanţi la trafic, colegii noştri au luat decizia de a nu-i pierde din raza vizuală, au apelat numărul unic de urgenţă 112 pentru a solicita sprijin şi totodată au transmis detalii despre zona unde se deplasează. Când şi-au dat seama că sunt urmăriţi de colegii noştri, cei doi bărbaţi au fugit, dar au fost găsiţi în scurt timp de poliţişti şi conduşi la secţie, în vederea sancţionării conform prevederilor legale în vigoare”, a transmis oficialii Inspectoratului de Poliţie Judeţean Teleorman.

Poliţia judeţeană Teleorman anunţă că, în urma apariţiei imaginilor cu cei doi bărbaţi, poliţiştii i-au identificat şi sancţionat pe aceştia. Conform poliţiştilor, arma pe care unul dintre ei o avea asupra sa este o jucărie, relatează News.ro.

”În ziua de 28 mai a.c., poliţiştii au fost sesizaţi de către un bărbat din municipiul Turnu Măgurele cu privire la faptul că un autoturism se deplasează prin oraş având un bărbat pe plafon. În scurt timp, polițiștii au reuşit să identifice şi să scoată din trafic autoturismul, fiind identificaţi cei doi bărbaţi, ocupanți ai acestuia, totodată stabilindu-se faptul că arma găsită asupra lor era de fapt de jucărie”, au mai transmis oficialii.

Cei doi bărbaţi au fost amendaţi contravenţional pentru că au pus în pericol siguranţa participanţilor la trafic, inclusiv pe a lor, dar şi pentru tulburarea ordinii şi liniştii publice prin strigăte şi larmă şi ameninţări cu acte de violenţă, valoarea sancţiunilor fiind de 5.500 de lei.

Ascultă Digi FM Live, pentru cele mai noi știri, la fiecare 30 de minute.
Ca să știi!

Puteţi urmări Știrile Digi FM şi pe Google News şi WhatsApp!

Recomandări DigiFM
Dante
Petrecerea lui DanT – DJ Mix Vara 2025
digifm_untold_780x440
Digi FM la UNTOLD X: 10 ani de magie, 10 ani vrăjiți de muzică!
UNTOLD Universe
Untold 2025: Line-up-ul complet și artiștii care vor electriza cele 7...
510527075_18011357156757690_4766898171676840438_n
We Love Music Festival revine în forță la Râmnicu Vâlcea, în 15 – 16...
Pe aceeași temă
Romanian,Police,(politia,Rutiera),Car,Parked,Along,The,Street,In
Adolescent de 16 ani din București, arestat preventiv după ce şi-a tăiat la gât fosta iubită...
Romanian,Police,(politia,Rutiera),Car,Parked,Along,The,Street,In
Un şofer este cercetat pentru tentativă la omor calificat, după ce a lovit intenţionat cu...
Young,Asian,Woman,Saving,For,Retirement,Saving,Money,Through,A
Tinerii din Bulgaria şi România sunt cei mai săraci din Uniunea Europeană
photo-collage.png
Andrew Tate, prins când circula cu maşina cu o viteză de 196 km/h, într-o zonă cu limită de 50...
Te-ar putea interesa și
Pope Leo XIV Meets Brothers of the Christian Schools - Vatican
Papa Leon al XIV-lea trage un semnal de alarmă: Tinerii sunt singuri, nu există suficient...
Poliție/ Shutterstock
Un hoț a mușcat un polițist de mână, i-a dat un pumn în față și s-a baricadat într-o casă din...
restrictii
Restricţii de circulaţie pe DN 67D, în Gorj, din cauza unor lucrări. Poliţia recomandă...
Chisinau,,Moldova,-,June,18,,2023:,A,Police,Car,Pictured
Tânăr reţinut de poliţiştii din Bucureşti după ce i-a furat borseta cu bani unui vârstnic, în...
Partenerii noștri
DigiSport ”Pariul” lui Mirel Rădoi: ”Asta m-a făcut să-l aduc la Universitatea Craiova. Am luat feedback de la Steaua”
”Pariul” lui Mirel Rădoi: ”Asta m-a făcut să-l aduc la Universitatea...
PeRoz Mihaela și Felix, o iubire stinsă înainte de vreme. De la întâlnirea lor neașteptată și abordarea lui curajoasă, la tragedia din Italia
Mihaela și Felix, o iubire stinsă înainte de vreme. De la întâlnirea lor...
Film Now Joaquin Phoenix, noi declarații la 15 ani de la interviul care a șocat publicul: „Una dintre cele mai proaste nopți din viața mea”
Joaquin Phoenix, noi declarații la 15 ani de la interviul care a șocat...
Digi World Un schelet de dinozaur și cel mai mare meteorit marțian găsit pe Pământ, vândute la licitație. Sumele, de-a dreptul fabuloase
Un schelet de dinozaur și cel mai mare meteorit marțian găsit pe Pământ...
Stirile Kanal D „Eva este foarte fericită. Mergem prin oraș" Elena Udrea, prima zi de libertate. A fost surprinsă în urmă cu puțin timp, de mână cu fiica ei! Ce are de gând să facă de acum înainte
„Eva este foarte fericită. Mergem prin oraș" Elena Udrea, prima zi de...
ProFM Șeful unei companii tech, prins cu amanta la un concert Coldplay. Reacția lui Chris Martin după ce i-a expus fără să-și dea seama
Șeful unei companii tech, prins cu amanta la un concert Coldplay. Reacția...
Digi Life Oamenii de ştiinţă au descifrat secretul tabloului „Fata cu cercel de perlă”
Oamenii de ştiinţă au descifrat secretul tabloului „Fata cu cercel de...
felix baumgartner si mihaela radulescu (2)
Cine va moșteni averea lui Felix Baumgartner. Iubitul Mihaelei Rădulescu a...
Ultimele știri din matinal
bitza matinal
Bitză: „Am pierdut timp ca să fac bani, dar nu-mi pare rău. Muzica rămâne gratis în sufletul...
edsta 78aab15e-f0b1-44ca-8552-4dafea62b6ed
Edsta, românul care a cucerit America, revine în România după 24 de ani
radu jude la matinal 2025
Radu Jude, despre cum un film făcut cu un iPhone poate câștiga un Urs de Argint
alexandra stan si adi istrate la matinalul digi fm
Alexandra Stan & Adi Istrate: Povestea nebună a piesei „Aerul”
Ultimele știri
Themenfoto: Felix Baumgartner, Extremsportler, Tod, Todesfall, Verunglueckt, Verstorben, Abgestuerzt, 18.07.2025
Fosta parteneră a lui Felix Baumgartner, mesaj după decesul sportivului: „Erai ca un...
andreea balan
"Furtuna a făcut ravagii și la mine". Andreea Bălan și-a găsit dulapul cu costumații de scenă...
Volodimir Zelenski și Donald Trump/ Foto: X
Zelenski spune că el şi Trump lucrează la un „mega-acord”: SUA ar urma să cumpere drone din...
Ion Ceban
Primarul Chişinăului, interzis în România, îi dă replica ministrului Oana Ţoiu şi acuză...