Premierul britanic Keir Starmer a demisionat din funcție și de la conducerea Partidului Laburist. Presiuni în ultimele luni să renunțe la putere
Prim-ministrul britanic Keir Starmer a anunțat luni, 22 iunie, că demisionează din funcțiile de lider al Partidului Laburist și de șef al guvernului, angajându-se să asigure un transfer ordonat al puterii, relatează Reuters.